کاربر گرامی سایت غیر فعال است، اگر اکانت فعالی دارید به AndroidZoom.ir@Gmail.com مشخصات خرید ارسال کنید تا هزینه شما عودت داده شود.
flash huawei devices

آموزش جامع نصب رام و فلش گوشی هواوی

هواوی یکی از قدیمی ترین برند های محبوب در حوزه گوشی و دستگاههای هوشمند است که هم اکنون بازار دستگاههای پایین رده و میانرده را در کشورمان ایران در دست دارد. اما گوشی ها و تبلت های برند هواوی به شیوه های مختلف قابل فلش شدن هستند که در این پست روش های مختلف فلش و آپدیت دستگاههای هواوی را آموزش میدهیم.

آموزش نصب رام هواوی

انتخاب نوع فایل رام دانلود شده

برای فلش یک فایل بروی دستگاه هواوی اولین چیزی که باید چک کنید فایل رامی است که دریافت کردید و بسته به نوع و فایل های داخل آن از یکی از روش های زیر برای فلش گوشی و یا تبلت خود استفاده کنید.

  1.  نوع یک : در این نوع که رایج ترین رام های موجود در بازار به این شکل هستند در فایل زیپ شده رام با استخراج فایل به تک فایلی با نام Update.app میرسیم. 
  2.  نوع دو : در این مدل رام ها که اندروید های جدید (اندروید 7) به این شکل هستند مانند نوع اول با update.app رو به رو میشویم ولی چندین فایل زیپ داریم که همگی Update.app دارند. 
  3.  نوع سه : در این نوع فایل ها با استخراج رام دانلود شده به تعداد زیادی فایل میرسیم که در بین آنها فایل متنی با نام Scatter موجود است. 

فلش نرمال (نوع 1)

این روش به 2 صورت انجام میشود یکی برای گوشی های روشن و دومی برای گوشی های خاموش یا روی آرم مانده یا دارای رمز است.

1. در صورتی که فایل دانلودی دارای فرمت Rar یا Zip بود ابتدا آن فایل را توسط نرم افزار های مربوط از حالت فشرده شده خارج سازید تا به فایلی با فرمت و مشخصات update.app دست یابید.

2. پوشه ای با نام dload در کارت حافظه micro Sd بسازید و update.app را به آنجا منتقل کنید.

3. کارت حافظه را وارد دستگاه خود کنید

برای گوشی های روشن که قصد آپدیت را دارند به روش زیر عمل کنند:

کارت حافظه را وارد دستگاه خود کنید

پس از بالا آمادن گوشی وارد بخش تنظیمات یا Settings تلفن همراه خود شوید و مسیر

Updates > Menu > Local Update

رفته و فایل دانلودی را انتخاب کرده و install را بزنید.

گوشی بعد از نصب رام ریبوت شده و روشن میشود.تمام

برای گوشی های خاموش یاروی آرم مانده یا دارای پسورد از روش زیر استفاده کنید:

1.  گوشی را خاموش کنید

2. کلید ولوم مثبت و ولوم منفی را باهم بگیرید(فشاردهید)

3. حالا همزمان کلیدپاور راهم فشار دهید و نگه دارید تا زمانی که علامت آپدیت روی گوشی بیاد و گوشی شروع به فلش کند و کلیدها را رها کنید و منتظر بمانید تا عملیات فلش انجام شود.

آموزش فلش برای فایل های نوع دو

در فایل های چند گانه مخصوص اندروید 8 فعلا تنها راه فلش 3 فایل های زیپ به صورت تک تک از طریق کاستوم ریکاوری TWRP است. پس آموزش نصب TWRP بروی گوشی های هواوی را دنبال کنید و سپس رام را از طریق آن نصب و راه اندازی کنید.

به ترتیب بیشترین حجم فلش کنید که اول میبایست فایل Update را فلش بزنید.

نکته دوم: در پکیج هایی که 4 فایل دارند شما میبایست از بین دو فایل هم اسم و مشابه آن فایلی که مدل دقیق شماست را انتخاب و فلش کنید

برای مثال در پکیج تصویر زیر ابتدا فایل update.zip سپس از بین دو فایل Update_full میبایست ببینید مدل دقیق شما WAS_L21 یا WAS_L21A یکی از آن را فلش بزنید در انتها فایل Update_data را فلش بزنید

huawei firmware pack - آموزش جامع نصب رام و فلش گوشی هواوی

آموزش فلش برای فایل های نوع دو (اندروید 7)

در این نوع رام ها با چند فایل زیپ رو به رو میشویم که اگر هرکدام را به صورت جداگانه استخراج کنید به همان فایل update.app میرسید. حالا برای فلش این رام ها باید به ترتیب فایل های update.app را فلش کنیم و سپس به سراغ بعدی برویم.

1. ابتدا اصلی ترین فایل update.app را که معمولا بیشترین حجم را دارد به پوشه dload در کارت حافظه منتقل میکنیم. (قبل از انتقال از خالی بودن کامل dload مطلع شوید)

2. حالا در شماره گیر گوشی شماره *#*#2846579#*#* را شماره گیری کنید.

3. در منوی باز شده به مسیر ProjectMenu->Software Upgrade->SDCard Upgrade->OK بروید.

4. حالا به مسیر فایل کپی شده در اس دی کارت بروید و آنرا انتخاب و نصب کنید.

5. بعد از اتمام نصب و ریست شدن گوشی به سراغ فولدرهای بعدی که معمولا با نام های update_full_filename_hw_eu و update_data_Xxxxx دیده میشود میرویم و فایل update.app درون آنرا با استفاده از مرحله 1 تا 4 نصب میکنیم.

Untitled1 - آموزش جامع نصب رام و فلش گوشی هواوی

huawei flashing

Untitled 1 - آموزش جامع نصب رام و فلش گوشی هواوی

فلش اندروید 7 و 8 روی هواوی

همچنین توجه داشته باشید اگر داخل رام یک فایل زیپ داشتیم که پس از استخراج به یک فولدر dload میرسیم و داخل dload چند فایل update.app بود نیز برای فلش از همین روش دو استفاده میکنیم و کل فایل Dload را به صورت یکجا با همه محتویات به اس دی کارت منتقل و سپس با شماره تلفن و مراحل 1 تا 4 فلش را نهایی میکنیم.

آموزش فلش برای فایل های نوع سه (روش فلش رام مدیاتک)