کاربر گرامی سایت غیر فعال است، اگر اکانت فعالی دارید به AndroidZoom.ir@Gmail.com مشخصات خرید ارسال کنید تا هزینه شما عودت داده شود.
تشخیص رام تبلت های چینی از روی برد

آموزش نحوه پیدا کردن رام تبلت‌ های چینی یا فلش تبلت با استفاده از ID برد

اگر شما هم از جمله دارندگان تبلت‌های چینی هستید که با سیستم عامل اندروید کار می‌کنند و می‌خواهید تبلتتان را فلش کنید در این مقاله نحوه پیدا کردن فریمور یا همان رام دستگاه را به شما آموزش دهیم.

نحوه تشخیص پردازنده تبلت و ID برد

فرآیند تشخیص رام تبلت‌ها با شناختن پردازنده دستگاه و ID برد آن شروع می‌شود. شاید تعجب کنید اما اکثر تبلت‌های چینی از یک مدل برد و پردازنده استفاده می‌کنند و تنها نام آن‌ها با یکدیگر تفاوت دارد. از جمله این تبلت‌ها می‌توان به Alldaymall, Irulu و یا Gpad اشاره کرد. بنابراین تنها کاری که باید انجام دهید این است که رامی را که با ID برد و پردازنده دستگاه نزدیک‌تر است را پیدا کرده و بعد می‌توانید دستگاه خود را فلش کنید.

عموماً دو پردازنده اصلی در تبلت‌های چینی استفاده می‌شود که نام‌های آن‌ها A13 و A10 است. برای پیدا کردن اینکه دستگاه شما از کدام یک از این دو پردازنده استفاده می‌کند باید دستگاه را باز کنید. البته در این مرحله باید ترس را کنار گذاشته و تبلت خود را باز کنید. برای انجام این کار گام‌های زیر را انجام دهید.

گام اول) تبلت‌ها پیچی ندارند که قطعات را به یکدیگر متصل کنند بنابراین باید به دنبال لبه‌هایی باشید که دو تکه این دستگاه‌ها را به یکدیگر متصل می‌کنند.

4 - آموزش نحوه پیدا کردن رام تبلت‌ های چینی یا فلش تبلت با استفاده از ID برد

گام دوم) پس از اینکه این لبه‌ها را پیدا کردید با ابزارهایی که معمولا برای بازکردن گوشی‌ها استفاده می‌شود لبه‌ها را از یکدیگر جدا کنید.

گام سوم) زمانی که دو تکه از یکدیگر جدا شدند، با دقت قطعات را از یکدیگر جدا کنید. مخصوصاً مراقب سیم‌ها باشید که پاره نشوند.

گام چهارم) با مشاهده برد اصلی دستگاه می‌توانید متوجه شوید که دستگاه از کدام یک از پردازنده‌ها استفاده می‌کند.

3 1 - آموزش نحوه پیدا کردن رام تبلت‌ های چینی یا فلش تبلت با استفاده از ID برد

گام پنجم) برای پیدا کردن ID برد دستگاه کافی است بر روی قسمت‌های بالایی برد نگاه بیاندازید. عموما مشخصات بردها در این ناحیه چاپ می‌شوند.

1 1 1024x480 - آموزش نحوه پیدا کردن رام تبلت‌ های چینی یا فلش تبلت با استفاده از ID برد

پس از اینکه مشخصات برد و پردازنده دستگاه را پیدا کردید کافی است آن‌ها را در گوگل سرچ کرده و جدیدترین فیرمور مخصوص آن را دانلود کنید. برای مثال با توجه به تصاویر بالا باید کلید واژه A13 CB-M RU 94V-0 Firmware را در گوگل سرچ کنید. همچنین برای مشاهده سایر آموزش‌ها می‌توانید به این لینک مراجعه کنید.