rom-file

کدام فایل رام رسمی متناسب با دستگاه برند سامسونگ من است؟

اگر قصد فلش رام رسمی روی گوشی و تبلت برند سامسونگ خود دارید در مرحله اول میبایست فایل رام متناسب با دستگاه خود را دریافت کنید. در این نوشته به شما آموزش میدهیم که کدام فایل رام مناسب با گوشی یا تبلت برند سامسونگ شماست.

ابتدا باید مدل دقیق و بیلدنامبر (شماره ساخت) دستگاه خود را بیابید برای یافتن این مورد میتوانید از یکی از دو روش زیر اقدام کنید

راه اول: از تنظیمات دستگاه قسمت درباره (About) مدل (model Number) و شماره ساخت یا بیس بند را ببنید (در برخی از مدل ها نیاز دارید وارد بخش Software info شوید)

software info about device 169x300 - کدام فایل رام رسمی متناسب با دستگاه برند سامسونگ من است؟

اطلاعات نرم افزاری

راه دوم: با شماره گیری کد زیر به مشخصات دست پیدا کنید. (AP بیلدنامبر شماست)

*#1234#

samsung model 300x158 - کدام فایل رام رسمی متناسب با دستگاه برند سامسونگ من است؟

samsung-model

 با توجه به مدل و شماره ساخت دستگاه خود باید فایل رامی انتخاب کنید که دقیقا هم مدل دستگاه شما باشد و در بیلدنامبر فقط میباسیت سه کاراکتر بعد از مدل را تطابق دهید نه کل بیلدنامبر 

مثال: گوشی شما Galaxy S8 است و مدل آن SM-G950F و بیلد نامبر آن G950FXXU1AQH3 میباشد شما میبایست رام G950F با بیلد XXU تهیه کنید یا هر رامی که با G950FXXU شروع شود.

مثال2: گوشی شما Galaxy Grand Prime است و مدل آن G530H و بیلدنامبر G530HXCU1AOE2 میباشد شما میبایست رام مدل G530H با بیلد XCU تهیه کنید یا هر رامی که با G530HXCU شروع شود.

تبصره: بیلد XXU به XXS سازگار است و مشکلی ندارد

نکته: شما رام هر کشور یا منطقه ای را میتوانید فلش کنید فقط ممکن است رام کشورهای خارج از خاورمیانه فارسی را در منو ساپورت نکند (کیبورد را ساپورت میکند) ولی رام کشورهای خاورمیانه مثل کشورهای عربستان، عراق، امارات و… به صورت پیش فرض فارسی در منو هم دارد.

نکته 2: تطابق ورژن اندروید رام فعلی و رامی که قصد فلش دارید مهم نیست.